Autor: Kolektiv autorů <(at)>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 12. 01. 2018

Konečně napravujeme náš několikaměsíční výpadek článků a snad už poběží vše, jak by mělo.

1 : 5

Sestava : Lubomír Škarabela - Jiří Maša , Petr Jelínek , Zdeněk Vrtěna , Stanislav Roubec - Lubomír Ludvík , Ondřej Urban , Marek Holoubek , Robin Havelka - Dominik Polášek , Miloslav Salák

Střídali: Tomáš Havelka , David Svoboda

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 7. Salák Miloslav, 22. Holoubek Marek, 57. Havelka Robin, 73. Holoubek Marek, 90. Salák Miloslav

Utkání v bodech:
- nerovné hřiště, jako že děs běs, místo nahrávky mnohdy přicházel centr
- opět velice špatný rozhodčí Vévoda
- první gól - nahrávka malá domů a míč o hrb přeskočil kopačku brankáře a Miloš doklepl
- úpěšná kombinační akce a zakončoval Mara
- druhá půle ještě více podpořil rozhočí svými výroky mentální disstabilitu třech hráčů a nervy na uzdě neudržel Vrťa a za oplácení byla penalta - skvěle vychytal Škari
- lehké uklidnění přinesla branka Robina, když mu míč před prázdnou branku předložil Miloš
- ale pak zase ti naši tři mentalové a rozhočí to opět začali vyhrocovat...
- krásná dalekonosná střela Mary zapluva do šibenice
- nedůraz na půlce rozjel akci domácích, střelu Škari zlikvidoval, ale na následnou dorážku už byl krátký
- finální tečka Miloš

15. října 2017 – mistrovské utkání mužů

Svatoslav : 1.SK Rouchovany

2 : 1

Sestava : David Holoubek - Lubomír Ludvík , Petr Jelínek , Zdeněk Vrtěna , Stanislav Roubec - Radim Škarabela , Ondřej Urban , Marek Holoubek , Robin Havelka - Patrik Křivánek , Miloslav Salák

Střídali: Tomáš Havelka , Jiří Maša , Jiří Králík , Roman Zloch

Branky: 41. Lubomír Ludvík

Babí léto ukázalo svojí sílu a víkendové teploty se vyhouply nad 20°C a my jsme odjížděli na těžký zápas do Svatoslavy. Tamní hřiště vykazovalo nebývalou prosperitu, umístění obou týmu naznačoval zajímavý zápas, stejně jako delegát a dva určení rozhodčí.
Zápas začali lépe domácí, už v 6. minutě šla Svatoslav do brejku, neboť přímočarou přihrávku nezachytil Petr Jelínek, který podklouzl a následné zakončení měnilo stav utkání na 1:0. Hostům trvalo celkem dlouho, než zachytili tempo utkání a začali si vytvářet šance. Malé hřiště jim však dělalo velké problémy s přenášením hry a tak končily míče často v zámezí nebo zaháňkou do stran. Domácí hrozili povětšinou ze standartních situací. Ve 41. minutě zahrával Marek Holoubek rohový kop, který hlavou trknul pod břevno Luboš Ludvík 1:1.
Druhá půle kopírovala nápadně tu první. Nepříliš pěkný fotbal a housličky, které dostal Petr J. posunuly stav utkání na 2:1. Od 63. minuty se začala hra kouskovat a něco fotbalového bylo jen málo k vidění. Za zmínku stojí snad jen zakončení Jirky Králíka, které brankář domácích vyrazil a s následnou dorážkou Luboše L. si také poradil.
Velice bídný projev předl celek z Rouchovan. Jakoby čekal, že mu zápas vyhraje rozhodčí s delegátem, kteří by mohli labilního Šimka poslat do sprch. To se nestalo a pasivita a nechuť hostí byla příčinou tohoto nezdaru.

22. října 2017 – mistrovské utkání mužů

1.SK Rouchovany : Slavice

7 : 1

Sestava : David Holoubek - Lubomír Ludvík , Petr Jelínek , Zdeněk Vrtěna , Stanislav Roubec - Jiří Maša , David Svoboda , Marek Holoubek , Robin Havelka - Patrik Křivánek , Miloslav Salák

Střídali: Tomáš Havelka , Dominik Polášek , Roman Zloch

Branky: 2. Holoubek Marek, 21. Holoubek Marek, 44. Maša Jiří, 47. Roubec Stanislav, 51. Vrtěna Zdeněk, 54. Polášek Dominik, 59. Salák Miloslav

V posledním zápase pozimní části soutěže si rouchovanský celek spravil náladu po předchozí prohře se Svatoslaví. Přijely Slavice, se kterými jsme uhráli “jen“ výsledek 1:4 díky skvělému brankáři. Ten do Rouchovan nezavítal a bylo to dosti znát. Ač výsledek 7:1 hovoří jednoznačně, tak se mohlo utkání za určitých předpokladů odvíjet úplně jinak.
První minuta přinesla tutovku na kopačky Dominika Poláška, kterou servíroval Marek Holoubek. Zaskočený „střelec“ však pálil jen do rukavic brankáře hostí. Vzápětí si však neporozuměli Zdeněk Vrtěna a Luboš Ludvík, z čehož se zrodilo přečíslení hostí ze Slavic, které ale nedokázali využít. Už se rodila třetí akce zápasu a byla teprve 2. minuta a z branky se mohl radovat Marek Holoubek 1:0. S postupem dalších minut byla čím dál více markantní převaha domácí. V 21. minutě si připsal další branku Marek. H 2:0. Akce se i nadále rodily, jen zakončení pokulhávalo. Do konce poločasu se stihnul mazáckým bodýlkem prosadit Jirka Maša, který nikým nestřežen v soupeřově vápně zužitkoval nahrávku Marka H.
V druhém dějství padlo o pár branek více. Brilantní exekuci trestného kopu předvedl Luboš L., když odrazem od tyčky poslal míč za záda brankáře. Mezi střelce se zapsal Zdeněk V. , který odražený míč z rohového kopu propálil hloučkem hráčů 5:0. O několik minut později skóroval i Dominik P., jehož “brutální“ střela propadla gólmanovi mezi nohy. Pak už chyběl jen Miloš Salák, ten si v 59. minutě zpracoval míč za obránce, přehodil brankáře a s klidem uklidil do prázdné brány 7:0. Pak ale přišel zlom, a domácí celek chtěl hrát hurá systém jak přípravka a dalo by se říci, že byla k vidění menší taškařice. Začalo se útočit v deseti lidech, chyběly nezištné přihrávky na lépe postavené hráče, každý chtěl zakončit prostě sám. Pomyslnou korunu této nedisciplinovati/laxnosti/nesoustředěnosti nasadil Petr J. který místo přihrávky Davidu Holoubkovi namazal útočníkovi hostí, který korigoval na konečných 7:1.