Dnes je: 16. 07. 2018

1. SK Rouchovany

Výhra po nečekaně těžkém boji

Vydáno dne 23. 04. 2018 (187 přečtení) | Autor: Milan Svoboda

Na duben v nezvykle horkém letním počasí se utkaly týmy, které dosud nebyly na jaře poraženy. Přesto se očekávalo, že nebude mít náš mančaft vážnější problémy, vždyť hrál první s posledním. Utkání se však vyvíjelo poněkud jinak a odpor hostů byl zlomen až ve druhém poločase.

22. dubna 2018 – mistrovské utkání mužů

1.SK Rouchovany : Trnava

6 : 2

Sestava : Lubomír Škarabela - Michal Virgl , Zdeněk Vrtěna , Lubomír Ludvík , Stanislav Roubec - Ondřej Urban , Patrik Furiš , Robin Havelka , Marek Holoubek - Zdeněk Holoubek , Miloslav Salák

Střídali: Tomáš Havelka , Roman Zloch , Jiří Králík , Dominik Polášek

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 12. Holoubek Zdeněk, 16. Urban Ondřej, 21. Ludvík Lubomír, 58. Furiš Patrik, 70. Furiš Patrik, 84. Králík Jiří - 11. Malec Pavel, 24. Caha Zbyněk

Hic jak v červenci, díky tomu a kvalitní zálivce od pátečního sečení i značně narostlá tráva, to byla negativa, která ovlivňovala nedělní zápas. Naše mužstvo nastoupilo do utkání hodně vlažně, nechtělo se moc běhat, v tom horku se to dá částečně pochopit, ale vázla i kombinace, přesné přihrávky. Soupeř, podobně jako v podzimním utkání v Trnavě, nás trápil po celý zápas. Rozhodně není Trnava nejslabším týmem v soutěži, spíše se ocitla na chvostu tabulky díky nestabilitě kádru, než výkonností. A také v úvodu zápasu byli hosté nebezpečnější a svoji aktivitu korunovali krásnou hlavičkou Pavla Malce. Tento moment jako by začal zápas teprve i pro naše hráče a ihned v následující minutě protlačil míč za čáru Zdeněk Holoubek a srovnal stav na 1:1. Trochu jsme hosty přitlačili na jejich polovině a odměnou byly krásné góly - bomba Ondry Urbana a nádherná hlavička Luboše Ludvíka po rohovém kopu. Opět jsme oddechovali a dovolili hostům snížit na 3:2. Do půlky jsme pouze orazítkovali tyč.
Ve druhém poločase už jsme přece jenom měli více ze hry, ale pořád ta hra byla "nemastná neslaná". Hosté měli až příliš standardních situací v blízkosti šestnáctky, na to by si naši hráči měli dávat v následujících utkáních větší pozor a souboje zvládat pokud možno bez faulů. Po změně stran se rozehrál Paťa Furiš a proměnil dvě šance, pěkně zakončil i Jirka Králík. Ještě jsme třikrát trefili konstrukci branky, ale do sítě už další míč nezaplul. Po 91 minutách ukončil mač hvizd pana rozhodčího Františka Ošmery a na světelné tabuli svítilo závěrečné skóre 6:2.
Utkání jsme zvládli výsledkově, ale hra se nedařila. Soupeř bojoval po celé utkání, hrál férově a v brance měl výborného Davida Kosteleckého, který naše střelce hodně potrápil. Snad v následujících dvou domácích zápasech budeme stejně úspěšní výsledkově a přidáme i pohlednější hru. Těšíme se na nedělní zápas proti Hodovu, který odstartuje závěrečnou třetinu mistrovských zápasů.