Dnes je: 25. 09. 2018

1. SK Rouchovany

První jarní kolo vítězné

Vydáno dne 02. 04. 2018 (199 přečtení) | Autor: Petr Jelínek

Před utkáním řešili trenéři dva dosti protichůdné problémy. Na jedné straně zvažovali, koho z širokého kádru nenasadit do utkání, na straně druhé, koho zařadit na stoperské posty, protože ze zdravotních důvodů chyběli oba stopeři základní sestavy, kapitán týmu Petr Jelínek i Zdeněk Vrtěna.

1. dubna 2018 – mistrovské utkání mužů

Pyšel B : 1.SK Rouchovany

1 : 6

Sestava : David Holoubek - Michal Virgl , Robin Havelka , Lubomír Ludvík , Stanislav Roubec - Patrik Furiš , Ondřej Urban , Marek Holoubek , Zdeněk Holoubek - Dominik Polášek , Miloslav Salák

Střídali: Tomáš Havelka , René Kalina , Roman Zloch , Jiří Králík , David Svoboda

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: 41. J. Tůma - 1. M. Salák , 5. D. Polášek , 22. Z. Holoubek , 33. M. Salák , 54. D. Polášek , 60. Z. Holoubek

V prvním jarním kole byl v hlavní roli „VICHR“, nejednalo se o hráče, ale o klimatický jev. Ten oběma mančaftům znepříjemňoval celou dobu hru. Hned po hvizdu hlavního arbitra se asi hodně vzedmul vítr, že soupeř neviděl a v první minutě otevřel stav utkání Miloslav Salák. Neuběhlo ani celých pět minut a zakončení Mildy doklepl do branky švára Polin 0:2. Hostující celek drtil domácí na jejich půli, ale v zakončení začínal být nepřesný. Za zmínku stojí krásná akce, kterou dohrával Zdeněk Holoubek, když mezi dva beky poslal míč na nabíhajícího Miloše, ke smůle diváků z Rouchovan pálil jen do rukavic brankáře. Přihrávky Zdeňkovi šly, ale střelecky se prosadil až při třetí tutovce v 22. minutě. Ze středu hřiště rozdával míče Patrik Furiš, z nichž se rodily další šance, ale do 33. další gól nepadl. Až tehdy se povedla zužitkovat od krajního halfa Mary Holoubka a Miloš tak zaznamenal již druhý zápis mezi střelci. Gólově se prosadil i Patrik Fuřiš, ale jeho branka pro offside nebyla uznána. Hra začala ztrácet kouzlo a začalo se spíše více bojovat se soupeřem a větrem. Ondra Urban, jak je jeho zvykem, jezdil jako fretka a vybojovával cenné míče, ovšem selhával v přesnosti nahrávek. Pak obrana hostí zaspala a Jarda Tůma vybíhající z půlky úspěšně zakončil do naší brány 1:4.
Druhý poločas se více méně dohrával. Oba týmy už byly dosti pocuchány lynčováním větru, ale i tak hra nabídla pěkné fotbalové okamžiky. Několik pěkných náběhů na pravém křídle předvedl Michal Virgl, ke smůle však několikrát míč do pěkně se rozjíždějící akce nedostal. Mara se snažil zásobovat útočníky centry a přihrávkami, ale nedařilo se to zužitkovat. Až odražený míč ve vápně opět dorazil Dominik Polášek podruhé do brány 1:5. Více začal hrozit i soupeř, neboť se hostující celek postupem času začínal pouštět do riskantního kličkování. David Holoubek se musel hodně vysoko pravačkou ohnat, aby míč unesený větrem nezaplul do horního rožku. Double nakonec dokončil i Zdeněk H., když využil nedůrazu bránícího hráče, který pouštěl míč na brankáře a špičkou tak uklidil míč do sítě. V dalších minutách se bylo stále na co koukat, ale gólově se nikdo z hráčů již neprosadil.