Podzim uzavíráme vysokou prohrou

Autor: <>, Téma: Zápasy, Vydáno dne: 07. 11. 2019

V 1. kole III. třídy okresu Třebíč, které bylo zároveň posledním podzimním kolem, jsme hostili rezervní tým z Moravských Budějovic a nutno podotknout, že si každý představoval výsledek jinak.3. listopadu 2019 – mistrovské utkání mužů

1.SK Rouchovany : Moravské Budějovice "B"

     2 : 6


Sestava :L. Škarabela [-] - M. Holoubek [-] , P. Jelínek [-] - L. Škoda [-] (66. J. Michal [-] ) , R. Havelka [-] (82. O. Pospíšil [-] ) - M. Salák [-] , Z. Holoubek [-] - P. Pachr [-] , D. Fiala [-] (56. T. Havelka [-] ) , J. Králík [-] (59. D. Denemarek [-] ) , S. Roubec [-]

Trenér: Radek Pasterný , Jiří Maša , Robin Havelka

Branky: Škoda, Z.Holoubek

Hra začala ve velmi pomalém tempu, neboť hráči už nejspíše vyhlíželi zimní pauzu. První gól padl v 8. minutě, když hostující hráč prošel podél brankové čáry a svojí přihrávkou našel spoluhráče, který z metru překonal našeho brankáře.
Po inkasovaném gólu se domácí hráči prezentují náznaky šancí. Ale ani střela, která následovala, po hezkém navedení si míče do pokutového území domácím útočníkem Milošem Salákem, nemířila mezi tři tyče. V 21. minutě hosté podruhé v zápase skórují, poté co se za domácí obranu dostává útočník Moravských Budějovic a s přehledem překonává bezmocného Luboše Škarabelu po zemi k pravé tyči. Hra má opravdu pozvolné tempo a je plná nepřesných přihrávek. Až ve 31. minutě domácí hráči míří přesně na bránu, ale tato střela hostujícího gólmana v žádném případě nezastrašila. Pár minut na to se ocitá Miloslav Salák v 100% šanci, ale jeho myšlenka poslat míč na přední tyč končí metr vedle. Následuje ale hned další domácí šance a zde už se středopolař Luboš Škoda nemýlil a tak v 35. minutě snižuje na stav 1:2. S tímto skóre se také odchází do kabin, protože se už do konce prvního poločasu nic významného nestalo.

Do druhého poločasu hostující tým nastoupil ve velkém stylu, když už v 47. minutě se druhým gólem v zápase prezentuje budějovický hráč Lukáš Sláma a upravuje skóre zápasu na 1:3. V 52. minutě přichází další šok, když hosté opět překonávají domácího brankáře a na tabuli svítí strašidelných 1:4. Po obrovských chybách v obraně je skóre v 54. minutě už 1:5 a všichni přítomní fanoušci jen nevěřícně koukají. Domácí trenér na to reaguje střídáním a pouští čerstvou sílu na plac. V první chvíli to vypadalo tak, že ani toto nepomohlo, protože hosté razítkují břevno. Asi v 60. minutě si Rouchovany vypracovávají první šanci v druhém poločase, ale Miloslav Salák si zmenšil natolik střelecký úhel, že míč končí v zámezí. Ani další jeho pokus hlavou branku netrefuje. V 80. minutě dává branku Zdeněk Holoubek a tímto snižujeme na 2:5. Ale veškeré naděje na body z toho utkání končí v 83. minutě, když hostující celek upravuje skóre na konečných 2:6 v náš neprospěch.

Tohle byl tedy náš poslední zápas v roce 2019, po kterém nám nezbývá nic jiné, než jej hodit za hlavu. A budeme věřit, že to byl impuls pro naše hráče, aby se přes zimu pořádně připravili a po dlouhé době vykopali v Rouchovanech okresní přeboř.